Цей день став особливим для нас, адже він об’єднав півтора року з народження нашого ком’юніті та Всесвітній день благодійності. Пристаніште — це понад 400 волонтерів, які обрали благодійність. Ми дуже цінуємо кожного і завжди раді приймати в команду нових людей.
Наша місія — допомога біженцям і переселенцям, які опинилися в Чорногорії через війну або репресії. Ми комплексно підтримуємо наших благоотримувачів — від надання тимчасового житла до психологічної підтримки:
Благодійність часто асоціюється з допомогою в грошовій формі, але вона може проявлятися й інакше. Наприклад, передача продуктів, купівля одягу та медикаментів, або допомога з перекладом, юридична консультація тощо.
Що можна зробити у нас у Пристанішті для допомоги біженцям і переселенцям?
Всесвітній день благодійності — це день, який нагадує нам про необхідність бути добрішими і допомагати тим, хто потребує допомоги, незалежно від обставин.
Наша місія — допомога біженцям і переселенцям, які опинилися в Чорногорії через війну або репресії. Ми комплексно підтримуємо наших благоотримувачів — від надання тимчасового житла до психологічної підтримки:
- Тимчасовий будинок. Ми створили безпечний простір, у якому можна видихнути, оговтатися і вирішити, що робити далі. Понад 800 осіб зупинялися в нашому гостьовому будинку, з них понад 200 дітей.
- Консультація біженців. Розповідаємо про можливості легалізації в Чорногорії, сприяємо пошуку роботи і житла після зупинки у нас. Понад 2500 осіб отримали таку допомогу.
- Психологічна підтримка. Ми бачимо, що психотерапія допомагає усвідомити наслідки війни, знайти в собі ресурси і почати рух уперед. Наші фахівці провели 72 консультації та 22 супервізії психологів-волонтерів.
- Адресна допомога. В особливих випадках ми точково надаємо фінансову підтримку. За час нашої діяльності ми видали 15811€ для 72 осіб.
Благодійність часто асоціюється з допомогою в грошовій формі, але вона може проявлятися й інакше. Наприклад, передача продуктів, купівля одягу та медикаментів, або допомога з перекладом, юридична консультація тощо.
Що можна зробити у нас у Пристанішті для допомоги біженцям і переселенцям?
- Стати волонтером. Заповніть анкету, і ми разом вирішимо, як ваші навички та вміння можна спрямувати на допомогу.
- Передати одяг, подушки, ковдри, побутові предмети та продукти сім’ям, які опинилися в Чорногорії. Для цього зв’яжіться з нами у WhatsApp/Telegram: +382 68 585485
- Надати адресну допомогу. Наразі в такий спосіб ми підтримуємо дві сім’ї: Інна та її донька Саша, у якої ДЦП і множинні вади центральної нервової системи, і пенсіонери Вадим та Світлана, які допоможуть із роботою по дому або в саду, щоб заробити гроші на ліки. Дізнатися детальніше про них і підтримати ви можете тут і тут.
- Інформаційно. Ви завжди можете розповісти знайомим про нас, поділитися посиланням на сайт або соцмережі, щоб більше людей дізналися про фонд і змогли підтримати нас.
- Перерахувати гроші. Це можна зробити готівкою, карткою або переказом на банківський рахунок.
Всесвітній день благодійності — це день, який нагадує нам про необхідність бути добрішими і допомагати тим, хто потребує допомоги, незалежно від обставин.